Finansowanie dłużne

Zespół Stolarek i Wspólnicy posiada bogate doświadczenie w projektach polegających na pozyskiwaniu kapitału dłużnego na realizację projektów inwestycyjnych oraz rozwojowych. Prawnicy Kancelarii wielokrotnie reprezentowali spółki publiczne, niepubliczne oraz innych przedsiębiorców w negocjacjach z instytucjami finansowymi. Negocjacje dotyczyły warunków oraz dokumentacji udzielenia finansowania, zarówno w formie długu, jak również finansowania o charakterze mieszanym (mezzanine).

Zakres doradztwa:

  • opracowanie założeń udzielenia finansowania;
  • negocjowanie warunków udzielania finansowania z instytucjami finansowymi;
  • opracowanie dokumentacji prawnej związanej z udzieleniem finansowania oraz ustanowieniem zabezpieczeń;
  • bieżące wsparcie w całym okresie korzystania z finansowania.

Projekty

Emisja obligacji przez Port Lotniczy Modlin sp. z o.o.

Doradztwo na rzecz emitenta, Port Lotniczy Modlin sp. z o.o. (branża transport lotniczy), w związku z emisją obligacji. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków emisji oraz przygotowanie prawnej dokumentacji emisji. Kwota pozyskanego finansowania: 120 mln PLN.

Emisja obligacji przez Szybką Kolej Miejską sp. o.o.

Doradztwo na rzecz emitenta, Szybkiej Kolei Miejskiej sp. z o.o. (branża transportu publicznego), w związku z emisją obligacji. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków emisji oraz przygotowanie prawnej dokumentacji emisji. Kwota pozyskanego finansowania: 130 mln PLN.

Emisja obligacji przez Miejskie Zakłady Autobusowe sp. z o.o.

Doradztwo na rzecz emitenta, Miejskich Zakładów Autobusowych sp. z o.o. (branża transportu publicznego), w związku z emisją obligacji. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków emisji oraz przygotowanie prawnej dokumentacji emisji. Kwota pozyskanego finansowania: 300 mln PLN.