Finansowanie dłużne

Zespół Stolarek&Grabalski posiada bogate doświadczenie w projektach polegających na pozyskiwaniu kapitału dłużnego na realizację projektów inwestycyjnych oraz rozwojowych. Prawnicy Kancelarii wielokrotnie reprezentowali spółki publiczne, niepubliczne oraz innych przedsiębiorców w negocjacjach z instytucjami finansowymi. Negocjacje dotyczyły warunków oraz dokumentacji udzielenia finansowania, zarówno w formie długu, jak również finansowania o charakterze mieszanym (mezzanine).

Zakres doradztwa:

  • opracowanie założeń udzielenia finansowania;
  • negocjowanie warunków udzielania finansowania z instytucjami finansowymi;
  • opracowanie dokumentacji prawnej związanej z udzieleniem finansowania oraz ustanowieniem zabezpieczeń;
  • bieżące wsparcie w całym okresie korzystania z finansowania.

Zespół:

arkadiusz.grabalski@msag.pl
Arkadiusz Grabalski

Arkadiusz Grabalski
Wspólnik, Radca Prawny

Arkadiusz Grabalski
marek.kempinski@msag.pl
Marek Kempiński

Marek Kempiński
Wspólnik, Radca Prawny

Marek Kempiński
Mateusz Dubielis

Mateusz Dubielis
Radca Prawny

Mateusz Dubielis
Ewa Jastrzębska

Ewa Jastrzębska
Adwokat

Ewa Jastrzębska
Paulina Banasik

Paulina Banasik
Radca Prawny

Paulina Banasik

Projekty

Finansowanie dłużne dla Polmlek sp. z o.o.

Doradztwo na rzecz Polmlek sp. z o.o. (branża spożywcza) w związku z finansowaniem dłużnym. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie przygotowania dokumentacji prawnej związanej z udzieleniem finansowania na budowę zakładu produkcyjnego.

Finansowanie mezzanine dla Magna Polonia S.A.

Doradztwo na rzecz Magna Polonia S.A. (branża telekomunikacyjna) w związku z finansowaniem mezzanine. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków udzielenia finansowania oraz przygotowanie dokumentacji prawnej finansowania mezzanine.

Finansowanie mezzanine dla Dominium S.A.

Doradztwo na rzecz Dominium S.A. (branża gastronomiczna) w związku z finansowaniem mezzanine. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków udzielenia finansowania oraz przygotowanie dokumentacji prawnej finansowania mezzanine.

Emisja obligacji przez Dominium S.A.

Doradztwo na rzecz emitenta, Dominium S.A. (branża gastronomiczna), w związku z emisją obligacji. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków emisji oraz przygotowanie prawnej dokumentacji emisji.

Zobacz wszystkie

Emisja obligacji zamiennych na akcje przez Ergis S.A.

Doradztwo na rzecz emitenta, Ergis S.A. (branża chemiczna), w związku z emisją obligacji zamiennych na akcje. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków emisji oraz przygotowanie prawnej dokumentacji emisji.

Emisja obligacji przez Port Lotniczy Modlin sp. z o.o.

Doradztwo na rzecz emitenta, Port Lotniczy Modlin sp. z o.o. (branża transport lotniczy), w związku z emisją obligacji. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków emisji oraz przygotowanie prawnej dokumentacji emisji. Kwota pozyskanego finansowania: 120 mln PLN.

Emisja obligacji przez Szybką Kolej Miejską sp. o.o.

Doradztwo na rzecz emitenta, Szybkiej Kolei Miejskiej sp. z o.o. (branża transportu publicznego), w związku z emisją obligacji. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków emisji oraz przygotowanie prawnej dokumentacji emisji. Kwota pozyskanego finansowania: 130 mln PLN.

Emisja obligacji przez Miejskie Zakłady Autobusowe sp. z o.o.

Doradztwo na rzecz emitenta, Miejskich Zakładów Autobusowych sp. z o.o. (branża transportu publicznego), w związku z emisją obligacji. Zakres prac obejmował uczestnictwo w procesie negocjacji warunków emisji oraz przygotowanie prawnej dokumentacji emisji. Kwota pozyskanego finansowania: 300 mln PLN.